Obklady, které vypráví o moři

Untitled-design-141

Originální mozaiky už procestovaly kus světa. Pocházejí totiž z recyklovaného dřeva z vysloužilých lodí na Dálném východě. Zažily už spoustu dobrodružství na krátkých i dlouhých plavbách. Když loď dosloužila, bylo dřevo rozebráno a dalo vzniknout dřevěné lodní mozaice, která může zdobit třeba váš obývák nebo ložnici a vyprávět vám každý večer o moři.

Obklady, které vypráví o moři 1

Dřevěné mozaiky už procestovaly kus světa

Dřevo originálních mozaiek pochází ze starých vysloužilých lodí, které už mají všechny své dobrodružné plavby za sebou. Křižovaly Dálný východ, převážely koření, zboží i obyvatele ostrovů a pevnin a po čase dosloužily. Jejich dřevo celý život omývalo moře, svítilo na ně přímořské sluníčko a spodku lodi se při kotvení dotýkal ten nejčistší písek. Loď možná byla několikrát natřená – třeba typickou modrou nebo výraznou červenou a žlutou barvou. A všechny tyto aspekty se spojují v nádherné mozaice, která ze dřeva vzniká.

Každý kousek je originál a každá mozaika umělecké dílo

Dřevo z lodí je i s jeho příběhy a zážitky z plaveb je pečlivě rozebráno, všechny kovy jsou odstraněny a je poctivě zrecyklováno. Výroba celé mozaiky se dělá ručně. A to včetně pořádného nátěru, který zajistí, aby vám sloužila alespoň stejně tak dlouho jako plují lodě na Dálném východě. Sestavení mozaiky je už jen a jen na vás a vaší fantazii. Můžete s ní obložit stěny, starší nábytek anebo ji použít v komerčních realizacích. Vypadat bude božsky. Určitě se u ní zastaví každá návštěva a bude chtít převyprávět příběh jejího původu.

Recyklace je nejen trendy, ale dává taky smysl

O recyklaci už dávno nemluví jenom malé lokální designové značky, ale také velcí výrobci. V zahraničí vzniká celá řada firem, které se na použité dřevo specializují. U nás jsme zatím v začátcích a nesmělými prvními krůčky objevujeme například obklady z masivního dřeva. Ovšem my vidíme v recyklovaném dřevu a výrobcích z něho budoucnost. Po krásných mozaikách ze dřeva vysloužilých lodí přišly na řadu mozaiky z kokosových ořechů nebo okouzlující obklady z prken vyrobených z trámů ze staveb na Dálném východě. Zkrátka nádhera.

 

Kategorie